Aktualności

Halloween w naszej szkole

Dzisiaj nasza szkoła wyglądała strasznie, po korytarzach przemierzały czarownice, wiedźmy, duchy i inne upiory.
Kto nie słyszał o Halloween?

W ostatni dzień października w krajach anglosaskich obchodzone jest święto Halloween, jako wigilia uroczystości Wszystkich Świętych. Związane jest ono ze zwyczajem sięgającym dawnej tradycji Celtów, którzy wierzyli, że 31 października duchy zmarłych odwiedzają żyjących.

W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodzono Halloween. W tym dniu naszą szkołę nawiedziły stwory i upiory rodem z najstraszniejszych horrorów. Wiedźmy, czarownice, wampiry, zombie i inne strachy można było podziwiać na halloweenowym pokazie mody, a bezstronne jury wybierało te najciekawsze.

Było strasznie i wesoło, a wyobraźnia i kreatywność naszych modelek i modeli nie znała granic. Zresztą, sami się przekonajcie. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za udział w pokazie.

Ta krótka lekcja kultury krajów angielskiego obszaru językowego nauczyła nas bycia otwartym i tolerancyjnym na inne święta i kultury, nie zapominając jednak o tym, że w Polsce 1 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych i wspominamy zmarłych.

(LK)

Skip to content