Aktualności

Czytam z klasą – lekturki spod chmurki

Uczniowie klas I c, I a i II b pod kierunkiem wychowawczyń biorą udział w innowacji pedagogicznej – ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, którego ideą jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
Uczniowie zakończyli realizacji pierwszego z trzech modułów projektowych tj. „Fikuśne lektury spod chmurki”. Warunkiem zaliczenia tej części projektu jest realizacja 4 spośród 8 przydzielonych zadań. Przy wsparciu wychowawczyń uczniowie przygotowali już lekturniki, a także wykonali figurki Czytusiów, które są głównymi bohaterami projektu. Uczniowie przeczytali wszystkie rozdziały wybranej lektury tj. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” autorstwa Justyny Bednarek. Do wspólnego czytania zaprosili panią dyrektor, wicedyrektor i panią bibliotekarkę.  Po przeczytaniu lektur uczniowie zabrali się za wykonywanie określonych zadań projektowych.

Choć pracy było dużo, dzieci z radością podejmowały stawiane im wyzwania:

– założyli lekturniki oraz uzupełnili strony dotyczące pierwszej lektury,
– wykonali pomysłowe zakładki do książek  i wręczyli je osobom które lubią,
– na dużym arkuszu  papieru – w grupach- przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury,
– zorganizowano kąciki czytelnicze i wystawki.

Uczniowie z przyjemnością wykonali wszystkie zadania doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając współpracę w grupie. Po feriach czas na zadania modułu drugiego.

Skip to content