Aktualności

W poniedziałek, 17 lutego,
w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie
odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców.

Pani wicedyrektor Jolanta Pucek powitała wszystkich gości na świetlicy szkolnej. Przedstawiła bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i nowoczesną bazę naszej szkoły. Podała najważniejsze informacje dotyczące nauki uczniów klas pierwszych w nowym roku szkolnym.
Następnie przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się do pracowni, w których nauczyciele przygotowali ciekawe zajęcia – wirtualny podręcznik, doświadczenia przyrodnicze i fizyczne, pokonywanie toru przeszkód na hali sportowej, programowanie, ćwiczenia interaktywne z j. angielskiego.
Przedszkolacy zwiedzili również szkołę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowo otwarta Sala Doświadczeń Świata, w której można będzie wyciszyć emocje i odpocząć od nauki przy kolorowej grze świateł i uspokającej muzyce.
Spotkaniu towarzyszyły zabawy i pląsy przygotowane przez harcerzy, a także muzyka i gra na keybordzie.

Skip to content