Aktualności

Teatr w kinie! 20 lutego 2020r. 66 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie z klas 5-8 wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Multikina w Katowicach.

 Dla większości uczestników były to niecodzienne, wyjazdowe zajęcia w ramach akademii efektywności lingwistycznej z języka angielskiego z projektu UE, realizowanego od grudnia w naszej szkole. Projekcja przedstawienia teatralnego pt. „PIOTRUŚ PAN” prosto z National Theatre z Londynu na kinowym ekranie to niezwykle ciekawy, nowoczesny i fantastyczny sposób na rozwijanie umiejętności językowych i poszerzanie horyzontów kultury oraz wzbogacenie się w bogate doznania estetyczne i duchowe. Spektakl trwał prawie 3 godziny i obfitował w niezwykłe efekty świetlne i sceniczne, miał piękną oprawę muzyczną, a aktorzy zaprezentowali piękną grę aktorską i oryginalny londyński akcent. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swe umiejętności słuchowe i przeżyć niezwykłą przygodę!

Skip to content