Aktualności

26 lutego w bibliotece szkolnej SP 1 w Porębie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej,wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Va pod opieką nauczyciela bibliotekarza. Dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyście przyrzeczenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek wykonane przez uczniów z koła plastycznego. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

 

Skip to content