Aktualności

W dniach 27-28 lutego odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie mistrzostwa klas 1-3 w grze w piłkarzyki. Do zawodów zgłosiły się 23 dwuosobowe drużyny.

Każdej drużynie drogą losowania została przydzielona nazwa europejskiego kraju, który wystąpi w tegorocznych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej lub ma jeszcze szansę na taki występ (turniej barażowy).
Rozgrywki prowadzone były systemem brazylijskim dla 24 drużyn – druga porażka drużyny eliminowała ją z turnieju.
Łącznie zostało rozegranych ponad 40 niezwykle zaciętych pojedynków, w wyniku których zostali wyłonieni zwycięzcy – Natalia Miśta oraz Tomasz Kleszcz z klasy III b, grający jako drużyna Irlandii.
Należy podkreślić bardzo dobry poziom zawodów, który reprezentowała większość młodych zespołów. Największym objawieniem turnieju uznano Wojciecha Borówkę i Macieja Górala, którzy jako uczniowie klasy pierwszej znaleźli się na podium!
Wszyscy uczestnicy podczas trwania turnieju otrzymali butelkę wody oraz słodki poczęstunek. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone dyplomami podczas najbliższego szkolnego apelu.
Gratulujemy wszystkim zespołom wspaniałej walki!
Dziękujemy za wsparcie finansowe MPWiK w Porębie, Państwu Agacie i Andrzejowi Kotelom oraz Państwu Agnieszce i Łukaszowi Zawalskim.👍
W najbliższy czwartek zaplanowany jest podobny turniej dla uczniów klas 4 -8.

 

Wyniki turnieju:
1. Natalia Miśta, Tomasz Kleszcz – Klasa III b (Irlandia)
2. Oliwier Musiał, Radosław Nowicki – Klasa II b (Finlandia)
3. Wojciech Borówka, Maciej Góral – Klasa I b (Ukraina)
4. Ida Mazur, Lena Skop  – Klasa III a (Szwecja)
Skip to content