Aktualności

Drodzy Rodzice,
Drodzy Uczniowie!

  • W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa, w ramach profilaktyki zdrowotnej, apeluję by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.
  • Od godzin porannych 28 lutego 2020 r. uczniowie informowani są o zaleceniach dotyczących instrukcji prawidłowego mycia rąk w postaci infografiki we wszystkich toaletach szkoły. Ponadto nauczyciele podczas zajęć podadzą uczniom zalecenia dotyczące m. in. prawidłowego mycia rąk, zasad ochrony podczas kaszlu i kichania, unikania dotykania oczu, nosa i ust. i higieny osobistej.
  • Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  • W przypadku gdyby zaszła konieczność zamknięcia szkoły rodzicowi dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).
  • Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zapoznanie się poszerzonymi informacjami profilaktycznymi na oficjalnej rządowej stronie internetowej: www.gov.pl/koronawirus.
  • Kontakt do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu

ul. 11 Listopada 15
42-400 Zawiercie

strona internetowa: http://psse-zawiercie.internetdsl.pl

adresy email:

Całodobowa Infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu na temat koronowirusa SARS-Cov-2   – tel. 607131032

Infolinia Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

Dyrektor Szkoły

Agnieszka Andrzejewska

 

Skip to content