Aktualności

„Życie składa się z powitań i pożegnań” powiedział Wiktor Hugo, francuski pisarz. Te pierwsze cieszą, napawają optymizmem, te drugie uświadamiają, że coś się kończy…
Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Zupełnie inaczej niż każdego poprzedniego roku wyglądała uroczystość zakończenia roku. Sytuacja epidemiczna wywróciła nam wszystko do góry nogami. Dla wszystkich był to czas trudny, pełen wyzwań, nowych doświadczeń, ale i sukcesów.

Tegoroczna uroczystość ograniczyła się do pożegnania klas ósmych, którzy opuszczają szkołę. Uczestniczyli w niej tegoroczni ósmoklasiści i przedstawiciele klas siódmych, wychowawcy klas ósmych oraz wiceyrektor szkoły Pani Jolanta Pucek. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych – Pani Ewy Grzesiak i Pani Joanny Muchy i radnych rady miasta – Pani Elżbiety Kołodziej i powiatu – Pana Karola Hadrycha.  Padło wiele miłych słów i gestów wdzięczności.

Podsumowaliśmy nasze osiągnięcia, cieszyliśmy się z licznych sukcesów uczniów zarówno na szczeblu lokalnym jak i krajowym. Rozdano liczne nagrody za: bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach i olimpiadach, godne reprezentowanie szkoły oraz statuetki „Orłów” przyznawane przez Samorząd Uczniowski.

Drodzy Ósmoklasiści!
Niezwykły to czas, w jakim przyszło Wam opuszczać mury naszej szkoły. Nietypowe pożegnania z tymi, którzy przez osiem lat mieli wpływ nie tylko na edukację, ale także na kształtowanie Waszej osobowości. Zostawiacie tutaj cząstkę siebie. Nie zapomnimy o Was. Ale Wy także nie zapominajcie o nas. Wierzymy, że wiedzę i doświadczenie zdobyte w murach naszej szkoły będziecie rozwijać w kolejnych latach edukacji.
Gratulujemy Wam ukończenia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie.
Życzymy samych sukcesów i trzymamy za Was kciuki!
 Wierzymy, że z pozostałymi uczniami spotkamy się we wrześniu i na nowo wspólnie będziemy budowali relacje. 
Mimo trudnego czasu pracowaliście wytrwale. Zaangażowaniem i determinacją pokonaliście przeciwności i możecie być dumni z osiągniętych wyników.
Gratulujemy Wam!
Oto nagrodzeni uczniowie:
 • Nagrodę Burmistrza Miasta Poręba za uzyskanie najwyższej średniej w szkole otrzymała Nina Waser klasa 4a
 • Nagrodę ufundowaną przez  Radnego Powiatu Zawierciańskiego Karola Hadrycha za uzyskanie najwyższej średniej wśród uczniów klas ósmych  otrzymał Wojciech Rok z klasy 8b

Wręczone „Orły 2020”:

 • Sportowiec roku dla Nikoli Czernik i Damiana Kuczery
 • Najładniejsza dziewczyna – Amelia Żelichowska
 • Przystojniak roku – Damian Kuczera
 • Humor roku – Stanisław Chachulski
 • Naukowiec roku – Wojciech Rok
 • Przyjaciółki roku – Iga Mucha i Amelia Żelichowska
 • Przyjaciele roku – Stanisław Chachulski, Oliwier Dziubiński, Tymoteusz Brzostek
 • Uśmiech roku – Amelia Żelichowska
 • Najpopularniejsza osoba – Iga Mucha
 • Nauczycielem roku została Katarzyna Gajek

Listy gratulacyjne dla rodziców, świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową otrzymali:

 Z klasy 8 a: Nikola Czernik – 5,44;  Wiktoria Śliwa – 5,33;  Jan Cebula – 5,33;  Bartosz Szymańczyk – 5,28;  Mateusz Wójcik – 5,22; Julia Korczyna – 5,18; Barbara Wcisło – 5,11

Z klasy 8 b: Amelia Żelichowska5,17; Bartosz  Fabjański – 5,17; Wojciech Rok  –  5,56; Mateusz Wilczyński – 5,17; Kamil Wojdas. – 5,17

Świadectwo z wyróżnieniem:

 Z klasy 8a: Mikołaj Mizerski – 4,89;  Wiktoria Matyja – 4, 83; Bartosz Rauk – 4,83; Mikołaj Rubin – 4,83; Kamil Szczerba – 4,83; Kacper Niźnik – 4,76

Z klasy 8 b: Makieła Emilia  – 4,78; Iga Mucha.  – 4,94; Pantak Weronika  – 4,82

Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystości na naszym Fan Page

Skip to content