Aktualności

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie są już pełnoprawnymi uczniami.

1 września 2020r odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. 

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły – Jolanta Pucek ,kierownik MZEA – Ewa Weber oraz burmistrz miasta Poręba – Ryszard Spyra. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie.

 

Koledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie. Nie obyło się również bez słodkich upominków . Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tKoledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie. Nie obyło się również bez słodkich upominków . Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

Wszystkim pierwszoklasistom
Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie
życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Skip to content