Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SP 1
26 września to Europejski Dzień Języków. W związku z tym dniem, w piątek 25 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w nietypowej lekcji wychowawczej, podczas której obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą języków europejskich. Prezentacje zostały przygotowane wcześniej przez uczniów klas na temat wylosowanego przez nich kraju. Pokaz zawierał informacje o symbolach narodowych, języku, strojach, kuchni, zabytkach, ciekawostki o kraju i najciekawsze słówka i wyrażenia w danym języku.
Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące, kolorowe i na pewno wzbogaciły wiedzę uczniów na temat życia Europejczyków.
Po obejrzeniu prezentacji uczniowie wszystkich klas wybrali kraj, który najbardziej im się spodobał w drodze głosowania. Po zebraniu 12 głosów przedstawiamy wyniki konkursu: 1.miejsce – Hiszpania (klasa 8 a), 2.miejsce – Francja (klasa 6 a).
Gratulujemy twórcom pięknych prezentacji! Organizatorzy – nauczyciele języków obcych
Skip to content