Aktualności

Nasza szkoła bierze udział w tegorocznej akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Celem tej akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. O swoich działaniach szkoła będzie informować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych, publikując posty z oznaczeniem #SzkołaPamięta.
Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych – 1 listopada, kiedy wszyscy przypominamy sobie o naszych bliskich zmarłych członkach rodziny bądź społeczności, w których żyjemy i pracujemy. Nasi uczniowie również pamiętają o pracownikach szkoły, nauczycielach i dyrektorach i innych ludziach, związanych z naszą szkołą, którzy odeszli. Naszą tradycją jest dbanie o lokalne groby na cmentarzu miejskim oraz pomniki pamięci. Uczniowie przypominali tradycje obchodów tego święta również na spotkaniach z wychowawcą. Zapalamy dziś wirtualny płomień na znak pamięci i szacunku dla wszystkich zmarłych.
Akcja koordynowana jest przez nauczycieli historii.
Więcej szczegółów pod linkiem:
znicz szkoła pamięta
Skip to content