Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie ,,Młodzi w Akcji+”, realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Jego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie w ramach programu będą uczestniczyć w licznych kursach, wykładach. Poznają zasady debaty, będą mogli stworzyć reportaż o swoich sąsiadach czy zaplanować rozwój najbliższej okolicy razem z jej mieszkańcami. Następnie wybiorą ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą stworzą własny projekt.

Program „Młodzi w akcji+” jest realizowany w ramach projektu „Aktywizacja społeczna i obywatelska młodych ludzi w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych”.