Aktualności

Uczennica naszej szkoły - Emilia Kucia, kl. VIII b - zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego.

Zadania, z jakimi musiała się zmierzyć, wymagały wiedzy i umiejętności wykraczających poza podstawę programową. Jednocześnie zadania te stanowiły interesujące wyzwanie i pozwoliły na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań poznawczych. Opiekunem merytorycznym w konkursie była pani Jadwiga Karcz – nauczyciel języka polskiego. Gratulujemy Emilii Kuci sukcesu. Życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy na wyższym etapie edukacyjnym. Składamy podziękowania dla opiekuna uczennicy pani Jadwigi Karcz.

Oto jak wspomina ten czas Emilia: Po kilku miesiącach wytężonej nauki i napisaniu dwóch pierwszych etapów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego, 18 lutego nastał dzień, w którym miałam przystąpić do ostatniego etapu konkursu, na szczeblu wojewódzkim. O dziewiątej rano, w stroju galowym usiadłam w szkolnej ławce i otrzymałam test. Zadania były trudne, a czas biegł szybciej niż zazwyczaj. Po 120 minutach pracy, oddałam arkusz w ręce komisji. Na wynik konkursu czekaliśmy trzy tygodnie. Wreszcie, po długim czasie oczekiwania dostaliśmy odpowiedź. Udało mi się zdobyć wystarczającą ilość punktów, żeby otrzymać tytuł laureata. W późniejszym czasie – drogą mailową – otrzymałam dokument potwierdzający moje osiągnięcie. Mój sukces zawdzięczam również Pani J. Karcz, która w ostatnich miesiącach pomagała mi w przygotowaniach oraz dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Skip to content