Aktualności

 

Szkoła Podstawowa nr . 1 im. Wojska Polskiego w której czynnie działa Akademia Siatkówki Aluron CMC SP 1 Poręba , od kilku lat współpracuje z Klubem Piłki Siatkowej Aluron CMC Warta Zawiercie. W ramach współpracy organizowane są turnieje mini siatkówki i wspólne zajęcia treningowe. Szkoła posiada bardzo dobrą bazę sportową i jest organizatorem turniejów siatkarskich i sportowych w których również biorą udział nasi uczniowie . Współpraca Szkoły z Klubem to także ciekawe spotkania z Zawodnikami i sztabem szkoleniowym . W bieżącym roku również nasza Szkoła jako pierwsza została odwiedzona tym razem przez trenera Krzysztofa Makaryka i Pawła Halabę zawodnika zawierciańskiego klubu. Młodzież naszej szkoły mogła się dowiedzieć o pracy trenera statystyka , o zespole i o przygotowaniach do każdego meczu. Ciekawe informacje przekazane przez trenera Krzysztofa Makaryka pozwoliły uczniom dowiedzieć się dużo ciekawostek na temat jego pracy jak i sztabu szkoleniowego. Również uczestniczący w spotkaniu Paweł Halaba wskazał jak dużą wartość może mieć systematyczna praca dzięki której można osiągać wysokie wyniki sportowe. Zaproszeni goście z dużą ciekawością dla uczniów odpowiadali na pytania dotyczące ich kariery sportowej jak i codziennego życia sportowca. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia z piłki siatkowej w której uczestniczyli uczniowie klasy VIII a i b . Ciekawa rozgrzewka prowadzona przez trenera i zawodnika oraz część główna zajęć poświęcona przyjęcia piłki po zagrywce pozwoliły uczniom zwiększyć zasób wiedzy i polepszyć swoje umiejętności. Wspólne zajęcia były dla uczniów ciekawą formą łączącą wiedzę i praktykę . Ostatnia częścią spotkania były wspólne zdjęcia oraz indywidualne rozmowy młodzieży.

Skip to content