Aktualności

Od wielu lat uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 1  realizują program ,,Ratujemy i uczymy ratować”, którego patronatem jest WOŚP i sam Jurek Owsiak. 

 W bieżącym roku szkolnym zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca, z przerwą na naukę zdalną.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu nauczenie ich udzielania pierwszej pomocy krok, po kroku. Wielkim wsparciem w nauce była przekazana przez fundację dla każdego dziecka książka  ,, Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy”, która mamy nadzieję, zainteresuje całe rodziny. Zawarte w niej wskazówki  pomagają             w ratowaniu życia drugiemu człowiekowi.

Podczas zajęć uczniowie  klasy 3a i 3b zdobywali wiedzę i umiejętności na temat:

– jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego,

-jak wzywać pomoc,

– jak sprawdzić czy poszkodowany jest przytomny i czy oddycha,

– jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,

– jak wykonać oddechy ratownicze / niestety ze względu na pandemię tylko teoretycznie,

-jak wykonać uciski klatki piersiowej,

Zapamiętali kolejność działań, czyli poznali Łańcuch Przeżycia, którego ogniwa bardzo dokładnie przedstawiają to, co powinno się dziać z osobą poszkodowaną do chwili przyjazdu karetki.

Na zakończenie, każdy uczestnik zajęć wykazał się zdobytymi umiejętnościami w działaniu praktycznym, potwierdzając gotowość bycia Małym Ratownikiem. Hologram i specjalny wpis na świadectwie potwierdzają ukończenie kursu pierwszej pomocy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy odwagi w działaniu!

Skip to content