Aktualności

W dniu 8 czerwca w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody o Mistrzostwo woj. Śląskiego w trójboju lekkoatletycznym. Nasza szkoła reprezentowała  rejon ( powiat Zawierciański i Myszkowski ) odnosząc duży sukces. W zawodach uczestniczyli uczniowie z rocznika 2010 r. i młodsi. Zawody odbywają  się w trzech konkurencjach  : bieg na 60 m, skok w dal , rzut piłeczką palantową.  O zwycięstwo walczyły drużyny z 16 Rejonów . Reprezentacja SP 1 Poręba składała się  z drużyny dziewcząt i chłopców ; Miśta Natalia ,Iga Kurek , Amelia Lalik , Maja Podgórska , Ida Mazur / Franciszek Mazur , Robert Rauk , Aleksander Wodziński , Kacper Mucha , Szymon Sierka , Robert Janocha.  W wyniku rywalizacji drużyna  dziewcząt  osiągnęła wynik na poziomie 500 pkt i zajęła znakomite 8 miejsce . Najlepszą zawodniczka naszego teamu okazała się Natalia Miśta zajmując indywidualnie 10 miejsce wśród startujących. Zespół chłopców również walczył do ostatniej  konkurencji minimalnie przegrywają walkę o 9 miejsce i ostatecznie uplasowali się na 10 miejscu.  Liderem okazał się Franciszek Mazur , który indywidualnie zajął 35 miejsce. Wśród szkół biorących udział  w mistrzostwach  większość z nich to szkoły sportowe . Zdobyte miejsca są tym bardziej znaczące i ukazujące duże możliwości sportowe naszych uczniów! Dla naszych młodych sportowców były to pierwsze zawody po powrocie do szkoły. Gratulujemy im wyników sportowych i osiągnięcia dobrej formy w tak krótkim czasie. Życzymy powodzenia w następnych zawodach sportowych !!!

Skip to content