Aktualności

Nasze działania w ramach ogólnopolskiego projektu: „Młodzi w akcji +” rozpoczęliśmy już w marcu. Najpierw uczestniczyliśmy w wykładzie inauguracyjnym, który poprowadził Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar, następnie braliśmy udział w warsztatach wprowadzających do projektu oraz konsultacjach z trenerami.

Wreszcie przyszedł czas na własne projekty i działania. Nasz projekt został stworzony w celu zachęcenia mieszkańców naszego miasta, a szczególnie młodych ludzi do poszukiwania i uporządkowania informacji na temat Poręby. W mieście, którym mieszkamy jest wiele ciekawych, nie do końca jeszcze odkrytych miejsc. Dlatego nasze grupa projektowa stworzyła przewodnik w postaci kodów QR, mapy i strony internetowej. Kody te już wkrótce, zostaną umieszone na wybranych obiektach w mieście.

Nasz projekt został bardzo dobrze przyjęty przez organizatorów akcji. Dzisiaj uczestniczyliśmy w konferencji podsumowującej. Dla nas to ciekawe i nowe doświadczenie. Jednocześnie mamy nadzieję, że wiele miejsc z naszej listy zostanie odkrytych na nowo, wzrośnie zainteresowanie naszą miejscowością i zostaną docenione jej walory.

A oto nasza grupa projektowa : Aurelia Bielecka, Amelia Makieła, Michał Kania, Mateusz Król – uczniowie klasy 8b .

W oparciu o projekt podjęliśmy działania wdrażające. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie została przygotowana gra miejska, która będzie w pełni wykorzystywała efekt projektu. W ramach zajęć reintegracyjnych uczniowie naszej w szkoły w ostatnim tygodniu nauki w szkole będą poznawać ciekawe zakątki naszego miasta, zdobywać wiedzę o Porębie i spędzać wspólnie czas. Zwieńczeniem będzie pieczenie prażonek i kiełbasek na terenie jednego z obiektów opisanych w projekcie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://drive.google.com/file/d/1cZ8GIFHvvmmjMCYro8na1NHvg7G_nSUb/view?usp=sharing

Link do strony projektu:

https://dt2hto.webwave.dev/

Skip to content