Aktualności

Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 czerwca  reprezentowali Rejon ( Powiat Zawierciański i Myszkowski ) w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych na szczeblu Wojewódzkim.  Rywalizacja odbywała się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie .  Podczas zawodów zawodnicy uzyskują punkty , które następnie są sumowane do ogólnej klasyfikacji drużyny.  Nasi uczniowie wystartowali w następujących konferencjach: bieg na 100m , 300m i 1000 m, skok w dal , pchnięcie kulą  oraz w sztafecie 4x100m. Rywalizacja przebiegała na wysokim sportowym poziomie. W klasyfikacji końcowej Szkoła Podstawowa nr 1 im . Wojska Polskiego uplasowała się na podium zajmując trzecie miejsce  za szkołami sportowymi  z  Częstochowy i Bytomia!   W osiągnięciu tak wysokiego miejsca brali udział uczniowie : Igor Luboń, Filip Borówka, Emilian Weselski, Kacper Śliwa, Ihor Kostyszyn , Dawid Jarosz,  Patryk Wojdas , Jakub Słabosz , Antoni Bergier, Michał Kania , Mateusz Król  , Igor Parla. Tak wysoki wynik sportowy w Finale Wojewódzkim zawdzięczamy wszystkim  zawodnikom, niemniej liderem naszej reprezentacji  okazał się Emilian Weselski  zdobywając 88 pkt. Najlepszymi wynikami i zwycięstwem w pchnięciu kulą okazał się również  ; Michał Kania 79pkt, drugie miejsce dla Mateusza Króla 78 pkt. oraz 4miejsce osiągnął Igor Parla zdobywając 74 pkt. Trzeba nadmienić że nasza szkoła posiada duże tradycje w rywalizacji lekkoatletycznej. Wysokie lokaty w sportach zespołowych , zawodach lekkoatletycznych , szachach i wielu innych dyscyplinach  mogą być osiągnięte dzięki bardzo dobrej bazie sportowej , aktywnej pracy na lekcjach oraz ciekawej ofercie zajęć pozalekcyjnych skierowanych do wszystkich uczniów niezależnie od wieku. Gratulujemy naszej reprezentacji  i  nauczycielom wychowania fizycznego  sukcesu i życzymy dalszych równie dobrych wyników !!!

Skip to content