Aktualności

„28 Akcja Sprzątanie świata – Polska”

Uczniowie klas 4-8 w środę 22.09.21r. przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Akcja pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” odbywa się każdego roku w 3. weekend września od 28 lat. Podczas akcji terenowej uczniowie posprzątali między innymi Park w Porębie, ścieżkę edukacyjną przy ul. Rzecznej, MOSiR czy okolice stawów. Młodzież z wielkim zapałem chwyciła worki i rękawice w dłoń i posprzątała nasze miasto przekonując się, że w akcji tej nie chodzi tylko o sprzątanie, ale również o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. W ramach przygotowania się do akcji na lekcjach wychowawczych klasy 5 wykonały plakaty o tematyce ekologicznej. „Akcja Sprzątanie świata – Polska” to była przede wszystkim praktyczna lekcja ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To była również okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.

Skip to content