Aktualności

W dniach 24-27 września 2021r. zorganizowane zostały specjalne lekcje poświęcone tematyce języków obcych w ramach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać i wzbogacić słownictwo oraz dowiedzieć się czym jest wielojęzyczność mieszkańców Europy i jak jest ona ważna we współczesnym świecie.
Podczas zajęć w ramach lekcji z języka angielskiego oraz języka niemieckiego uczniowie brali udział w wyzwaniach językowym związanym z tym świętem. Na lekcjach języka niemieckiego klasy VII i VIII wykonały plakaty z tłumaczeniem słowa „Cześć” i wyrażenia „Jak się masz?” w  16 językach, co sprawiło uczniom wiele zabawy. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie tłumaczyli zwroty w językach europejskich za pomocą aplikacji kodów qr, wykonali zadania na znajomość krajów europejskich europejskich, powstały też piękne plakaty na temat wybranych krajów Unii Europejskiej. Były też gry i zabawy dotyczące języków europejskich online.
Skip to content