Aktualności

W niedzielę, 26 września w  hali  sportowej SP1 Poręba odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody w mini piłkę siatkową  Ośrodków  Siatkarskich Aluronu CMC Warta Zawiercie. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra. Turniej prowadził koordynator do spraw szkolenia grup młodzieżowych Akademii Siatkówki Aluron CMC Warta Zawiercie Jacek Sitarek. 

Działająca w naszej szkole Akademia siatkówki  szkoli i przygotowuje młodych adeptów siatkówki  do reprezentowania  szkoły i klubu w rozgrywkach  sportowych.  Dobra współpraca między szkołą a klubem trwa już kilka lat. Warto dodać że Akademia Siatkówki w Porębie  powstała jako pierwszy ośrodek szkolenia młodych adeptów siatkówki w powiecie Zawierciańskim. W związku z tym rok rocznie nasza szkoła jest gospodarzem pierwszych zawodów, które odbywają się cyklicznie przez cały rok szkolny – informuje dyrektor szkoły Agnieszka Andrzejewska.

W niedzielnych zawodach brały udział zespoły w kategoriach dwójek, trójek i czwórek.  Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwsze miejsce w dwójkach zajął Franciszek Mazur. Drużyna  czwórek w składzie Paweł Gruszka , Oliwier Kocot, Marcel Gajewski , Borys Parla , Maciek Czechowicz uplasowała się na drugim miejscu. Nasza trójka tym razem zajęła 4 miejsce.  Po raz pierwszy rozegrany został turniej gry pojedynczej.  Na inaugurację sezonu przyjechały do nas zespoły z Szczekocin , Zawiercia, Pilicy Wierbki. Dobra organizacja Turnieju została doceniona przez sztab trenerski , licznie zgromadzonych rodziców, kibiców oraz samych zawodników.

Skip to content