Aktualności

10 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony narodowemu Świętu Niepodległości, które obchodzimy w Polsce 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości i wyzwolenia się spod jarzma zaborców po 123 latach niewoli. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty i postaci historyczne związane z tym wydarzeniem, a chór szkolny zaprezentował polskie pieśni patriotyczne. Na godzinach wychowawczych uczniowie mieli okazję również wykazać się wiedzą o Polsce w formie rywalizacji zespołowej. Uczniowie klas 1 – 3 przygotowali na zajęciach artystycznych kotyliony okolicznościowe w polskich barwach narodowych. Reprezentanci samorządu szkolnego wraz z dyrektor Agnieszką Andrzejewską złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz przed miejscowym pomnikiem poświęconym bohaterom walczącym o wolność ojczyzny. W ten szczególny dla Polski dzień nasza szkoła dołączyła też do ogólnopolskiej akcji „szkoła do hymnu” i wszyscy uczniowie o godz. 11.11. odśpiewali wspólnie polski hymn narodowy, czyli „Mazurka Dąbrowskiego”.
# szkoła pamięta
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym FanPagu:
Skip to content