Aktualności

Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 117 tys zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu możliwy był zakup wyposażenia specjalistycznego i profesjonalnego do dwóch pracowni szkolnych: Laboratorium przyszłości i Studio nagrań. Dzięki udziału w projekcie od 1 września 2022 nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, w tym: gogle VR ,drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań, aparat fotograficzny z oświetlenie do realizacji nagrań, Gimbal, teleskop i wiele innych. Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii, fotografii, astronomii oraz rozwijać się wokalnie w studiu nagrań. Nowe pracownie chcemy wykorzystać do rozwijania wśród naszych uczniów pasji fotograficznej, astrologicznej, muzycznej i dziennikarskiej. Przed wyposażeniem pracownie zostały kompleksowo odnowione i zmodernizowane. Laboratorium Przyszłości powstało w miejscu naszej pracowni informatycznej, natomiast studio nagrań udało się wyodrębnić z byłej szatni uczniowskiej. Są to kolejne specjalistyczne pracownie w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie, które zapewnią uczniom realizacje zajęć wynikających z podstawy programowej oraz rozwijanie pasji na zajęciach dodatkowych.

Więcej zdjęć na naszym FanPagu – SP1 Poręba FanPage

Skip to content