Infrastruktura

Budynek i otoczenie

Nasza szkoła. Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie wraz z halą sportową, boiskiem i placem zabaw w całej okazałości.

Hala sportowa

Nowoczesna hala sportowa z boiskiem do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego. Nie tylko nowoczesna, ale również ekologiczna, bo ogrzewana i chłodzona za pomocą energii słonecznej oraz specjalnej pompy cieplnej.

Sala gimnastyczna

W pobliżu hali sportowej znajduje się wejście do małej sali gimnastycznej. Sala przeznaczona jest do prowadzenia zajęć z gimnastyki, ćwiczeń ogólnorozwojowych i zajęć ruchowych.

Sala fitness

Profesjonalna sala do ćwiczeń fitnessu i aerobiku wyposażona dodatkowo w rowerki sportowe i orbitreki.

Siłownia

Jedną z atrakcji dostępnych dla dzieci i młodzieży uczącej się w Naszej szkole jest siłownia. Korzystamy z niej podczas zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć dodatkowych. Siłownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt pozwalający rozwijać młodego człowieka pod różnym kątem.

Pracownie

Doposażone są  w sprzęt multimedialny – komputery, projektory, laptopy, drukarki itp. oraz programy komputerowe. Dzięki temu nauczanie w naszej szkole staje się nowoczesne i efektywne.

Korytarze szkolne

Nasze korytarze zmieniły się. Jaśnieją blaskiem nowych lamp i świeżością. Na ścianach pojawiły się barwne plansze edukacyjne. Zobaczcie sami!

Świetlica

Nasza świetlica jest miejscem wyjątkowym, w którym ciekawie i wesoło spędzamy czas związany z oczekiwaniem na zajęcia lekcyjne, jak i też na rodziców. Nasi nauczyciele już od 7.00 czekają na nas, żeby zorganizować nam czas aż do godziny 17.00.

Stołówka

Mówi się, że droga do serca wiedzie przez żołądek. „Sercem” naszej szkoły jest… stołówka. Serce wymaga nieustannej troski i chociaż wiedza o właściwym odżywianiu ma duże znaczenie pragniemy, aby zasiadając do stołu dzieci czuły komfort spożywania posiłków ucząc się przy tym właściwych nawyków żywieniowych.

Biblioteka

Biblioteka szkolna jest pracownią multimedialną, wyposażoną oprócz księgozbioru, w 7 stanowisk komputerowych.

Higienistka

Gabinet Higienistki szkolnej jest wyposażony we wszelkie środki pierwszej pomocy, a Pani Higienistka dba także o profilaktykę zdrowotną, prowadząc pogadanki zdrowotne, dbając o zdrowie dzieci oraz kontrolując prawidłowy rozwój naszych dzieci.

Harcówka

Harcówka, jak powszechnie wiadomo jest miejscem gdzie spotykają się harcerki i harcerze. W naszym wypadku nie jest wcale inaczej. W naszej harcówce spotykają się harcerze i harcerki z 8 Drużyny Harcerskiej im. E. Kłysa. Wystrój i klimat harcówki jest efektem kilkuletniej pracy harcerzy z 8DH.

Sala Doświadczania Świata

Wyposażona w świadomie skomponowane urządzenia stymulujące rozwój zmysłów i relaksujące. Głównym celem sali jest doświadczenie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie, relaks i wyciszenie.