Oferta sportowa

Pierwsza pomoc

Najlepszą formą nauki są zajęcia praktyczne, a dzieci znakomicie uczą się przez zabawę. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i istotne jest, żeby już najmłodsi nabywali praktycznych umiejętności oraz oswajali się z ideą pomagania.

Piłka siatkowa

Siatkówka to świetna zabawa. Zajęcia z piłki siatkowej nastawione są na ogólny rozwój dziecka, opanowanie podstawowych sposobów poruszania się po boisku, naukę i doskonalenie podstawowych technik siatkarskich niezbędnych do uczestnictwa w rywalizacji sportowej.

Tenis stołowy

O pozytywnym wpływie gry w tenisa stołowego na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią a wzrokiem.

Basen

Jedną z  atrakcji w Szkole Podstawowej nr1 w Porębie są cykliczne wyjazdy na basen. Celem zajęć  jest kształtowanie prawidłowych nawyków i postaw prozdrowotnych, nauka pływania, ćwiczenie odwagi oraz zachęcanie do czynnego spędzania czasu wolnego.

Piłka ręczna

Piłka ręczna jest często ulubionym sportem na Wf-ach wielu dzieci, więc również my postanowiliśmy dać możliwość młodym sportowcom jeszcze lepszego poznawania tej niezwykle dynamicznej i efektownej dyscypliny.

Zawody sportowe

Współzawodnictwo i gry zespołowe kształtują kompetencje niezbędne w dorosłym życiu, takie jak współpraca, wytrwałość, cierpliwość, koncentracja, twórcze radzenie sobie z przeciwnościami, stresem i porażkami , a także odwaga i podejmowanie nowych wyzwań. Sport jest receptą na sukces i zgodnie z naszym hasłem rzeźbi nie tylko ciało, ale również charakter.

Dzień sportu

Dzień sportu w naszej szkole to znakomity przyczynek by zaszczepić w dzieciach  ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!