Australia wirtualnie odkrywa Polskę

Mamy szansę pokazać dzieciom w Australii piękno naszego kraju dzięki akcji zaproponowanej przez Konsul Generalną RP w tym państwie, dr Monikę Kończyk!

List

Szanowni Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

Proszę o wsparcie inicjatywy zorganizowania wirtualnych wakacji w Polsce dla polskich dzieci i młodzieży, które przebywają w Australii.

Tu w Australii obecnie mamy zimę i zbliżają się krótkie wakacje pomiędzy semestrami. Jednak ze względu na pandemię COVID- 19 z pewnością jest i będzie utrudnione podróżowanie po świecie. Z tego powodu zwracam się z prośbą do Was o nagranie krótkich filmików, w których pokażecie piękne miejsca w Polsce i choć na chwilę umożliwicie dzieciom i młodzieży polskiej mieszkającej w Australii „podróż” do Polski.

Bardzo dziękuję wszystkim za włączenie do akcji!

Monika Kończyk

Konsul Generalny RP w Australii

We wrześniu 2020 r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie “Australia wirtualnie zwiedza Polskę”, zorganizowanym z inicjatywy Pani Konsul RP w Australii.
Koordynatorem projektu była p. Lidia Kot.  Polegał on na stworzeniu krótkiego filmu dotyczącego naszego regionu. Zdjęcia i filmy wykonali uczniowie klasy 3b.

Poniżej prezentujemy film, który powstał w ramach projektu.
Zapraszamy do obejrzenia.

dyplom dla klasy 3b