W roku szkolnym 2020/2021

Harmonogram wypożyczeń

Poniedziałek - klasy trzecie
Wtorek - klasy drugie
Środa - klasy czwarte i piąte
Czwartek - klasy szóste, siódme, ósme
Piątek - klasy szóste, siódme, ósme

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły, oferuje czytelnikom nie tylko lektury ale także bogaty księgozbiór z różnych dziedzin. W swojej ofercie biblioteka posiada szeroki wybór bajek,wierszy i opowiadań dla najmłodszych czytelników oraz wiele ciekawych pozycji młodzieżowych. Użytkownikami naszej biblioteki są uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Biblioteka szkolna to miejsce szczególne, gwarantuje bezpośredni kontakt z literaturą, rozwija umiejętność czytania i kierunkuje dalsze czytelnicze zmagania.

Biblioteka to nie tylko miejsce do wypożyczania książek czy podręczników, tu można również zasięgnąć porady, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zapoznawać się z nowościami wydawniczymi oraz korzystać z biblioteki multimedialnej. Biblioteka multimedialna posiada 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

W drugim semestrze 2019/2020 po modernizacji została otwarta na naszych uczniów biblioteka multimedialna. W tej chwili biblioteka jest powiększona i zamiast 4 stanowisk komputerowych doposażona jest w 8 stanowisk z dostępem do Internetu. Uczniowie mogą z niej korzystać podczas zajęć bibliotecznych, jak również w ramach zajęć świetlicowych. To kolejne miejsce w szkole, które zmienia się dla naszych uczniów i na potrzeby cały czas poszerzanej oferty edukacyjnej. Zapraszamy.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Scroll Up Skip to content