Aktualności

Spotkanie koła naukowego „ Mali badacze – wielcy odkrywcy”

11.12.2019 r odbyły się zajęcia koła naukowego „ Mali badacze – wielcy odkrywcy”.
Za oknem szaro i buro, postanowiliśmy rozweselić trochę otoczenie i zrobiliśmy tęczę w szklance. Czy można zamknąć tęczę w szklance? Nie. Ale można ją tam stworzyć. Przekonały się o tym naukowcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie.. Eksperymentując dowiedziały się czegoś nowego o mieszaniu kolorów i gęstości cieczy. Uczniowie poznali nazwy szkła laboratoryjnego. Uczyli się korzystać z menzurki, pipety, odmierzali odpowiednią ilość cieczy np. 50 ml. Doświadczenie było bardzo długie i żmudne. Jednak efekty przerosły nasze wyobrażenie. Wszyscy byli zaciekawieni i chętnie uczestniczyły w zabawie. Zapraszamy na kolejne spotkanie!

Skip to content