Aktualności

Projekt edukacyjny MON w naszej szkole.

Nasza szkoła została wyróżniona i wytypowana do realizacji projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarz z mundurem”.

 

Ma on na celu zainspirowanie  do poznawania historii Polski, zwłaszcza dziejów naszego oręża oraz przybliżenie spraw Wojska Polskiego – jego zadań  i sukcesów.

 

4 września 2023 roku na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego mjr Mariusz Rodak Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie i szeregowa Patrycja Ziobro z 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach wręczyli szkole, na ręce pani dyrektor Agnieszki Andrzejewskiej, „Kalendarz z mundurem”.  Tym samym zainaugurowano rozpoczęcie projektu edukacyjnego w naszej szkole.

W „Kalendarzu z mundurem” zaznaczono najważniejsze daty z historii Polski, zwłaszcza te związane z wysiłkiem wielu pokoleń żołnierzy oraz dni, w których przypadają święta jednostek wojskowych, rodzajów wojsk i dowództw. Wydarzenia takie jak Święto Lotnictwa Polskiego, Wojsk Lądowych czy Dzień Podchorążego dają sposobność mówienia o służbie pełnionej przez naszych żołnierzy, specyfice różnych jednostek wojskowych, nowoczesnym sprzęcie, czy wartościach przyświecających kobietom  i mężczyznom w zielonych, stalowych lub granatowych mundurach.

Zapraszamy do pobrania „Kalendarza z mundurem” 2023–2024 (pobierz).

Skip to content