Oferta świetlicy

Pomoc w nauce

Świetlica szkolna oferuje uczniom pomoc w nauce, w odrabianiu zadań domowych, rozwija zainteresowania i zamiłowania dzieci oraz wspiera działalność poznawczą i artystyczną.

Zajęcia relaksacyjne

W naszej szkole dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych, realizowanych w ramach działalności świetlicy. W czasie zajęć uczniowie poznają proste ćwiczenia odprężające, rozluźniające, zapobiegające lub zmniejszające stres, zwiększające wydajność umysłową.

Zajęcia w pracowni komputerowej

W ramach zajęć świetlicowych kodujemy w szkolnej pracowni komputerowej.

Eksperymenty i doświadczenia

W naszej świetlicy uczniowie mają możliwość uczestniczenia w eksperymentach. Poprzez zabawę z doświadczeniami naukowymi poznają tajemnice otaczającego ich świata i zasady rządzące prawami natury. Podczas zajęć uczniowie odkrywają, badają i wyciągają wnioski.

Zajęcia sportowe

Zajęcia ruchowe są jedną z bardziej lubianych form zajęć dzieci w świetlicy szkolnej. Są one przede wszystkim formą odreagowania napięć emocjonalnych, poprawy samopoczucia oraz sposobem na odpoczynek po dniu wytężonego wysiłku umysłowego.

Gry i zabawy

W naszej świetlicy nie ma czasu na nudę, a wychowawcy dokładają wszelkich starań, żeby zajęcia były ciekawe i różnorodne. Dzieci mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zabawek i gier edukacyjnych.

Z zasobów szkoły wyodrębniona została dodatkowa świetlica gier i zabaw. Dzieci mogą odpocząć w niej po zajęciach i zrelaksować się podczas zabawy. W świetlicy znajdują się kolorowe szafki na książki dla uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą nosić książek do i z domu. Będą mogli zostawić je właśnie tutaj.