Aktualności

 
Trzy pierwsze dni maja to dla Polski ważne święta narodowe.
1 Maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – został wybrany jako święto robotnicze przez kongres założycielski II Międzynarodówki, obradujący w Paryżu w 1890 roku. Jest to też rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, które nastąpiło 1 maja 2004 roku.
2 maja  – Dzień Flagi, inaczej Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, które wprowadzone zostało na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. 
3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, ustanowione w 1919 i ponownie w 1990. Wszystkie dni są w Polsce wolne od pracy i uroczyście obchodzone, na budynkach i domach powiewają flagi narodowe. W naszej szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia w formie online, w której uczniowie klasy 4 a zaprezentowali materiał upamiętniający te wydarzenia. Zaprezentowane są również prace konkursowe uczniów, którzy wykonali portrety polskich władców, przygotowali potrawy kulinarne w barwach narodowych czy wykonali t-shirty z polskimi symbolami patriotycznymi. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursach. Czekają na was w szkole  piękne dyplomy uznania !
#szkołapamięta
 
Zapraszamy również do galerii prac plastycznych naszych uczniów:
 
 
Skip to content