Aktualności

W piątek 15 września 2023roku odbył się organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie II Bieg żołnierza połączony z realizacją projektu „ Kalendarz z mundurem”.

Bieg został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Poręba Ryszarda Spyry, który uroczyście otworzył imprezę na hali sportowej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Przewodnicząca RM Pani Elżbieta Kołodziej i radna RM Pani Barbara Gola oraz skarbnik miasta Pani Joanna Mucha. Uczniowie startowali na stadionie miejskim w dwóch kategoriach: kl I – III oraz kl. IV – VIII. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie wystawiło punkt promocyjno – informacyjny Wojska Polskiego, a 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór pokazał statyczny sprzęt wojskowy – instalację rozlewczo – sanitarną oraz indywidualne wyposażenie żołnierza jednostki wojskowej. Medale i dyplomy dla zwycięzców w biegu zostaną uroczyście wręczone na uroczystej akademii z okazji 100 – lecia szkoły 17 listopada 2023 roku.

Już teraz gratulujemy wszystkim uczestnikom lekkoatletycznych zmagań.
Skip to content