Aktualności

Uczniowie klas 6 w ramach Szkolnego Koła Ekologicznego oraz uczniowie klas 7-8 na lekcjach biologii wzięli udział w „Lekcjach z klimatem” przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W ramach zajęć uczniowie obejrzeli wykład i prezentacje z kwietniowego webinarium na temat ochrony klimatu. Webinarium poprowadzili Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Uczniowie wysłuchali wykładów pt.:

  •  „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)
  •  „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

 Celem webinarium było przybliżenie młodzieży istotnych aspektów z obszaru ochrony klimatu oraz ukazanie praktycznych proekologicznych rozwiązań do wdrożenia w codziennym życiu. 

Skip to content