Aktualności

W dniu 28 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie odbył się Szkolny Dzień Sportu dla uczniów klas 1-3 zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. 

Celem imprezy było popularyzowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci do sportowego dopingu, przestrzegania zasad i reguł gry oraz aktywizowanie wszystkich do zabawy na świeżym powietrzu.

Zawody zostały przeprowadzone na placu szkolnym, korzystając z bogatej infrastruktury sportowej szkoły.  Imprezę otworzyła dyrektor Agnieszka Andrzejewska, życząc zebranym dzieciom dobrej zabawy oraz bezpiecznej rywalizacji w duchu fair play.

Uczniowie rozpoczęli zmagania jednocześnie w trzech konkurencjach. Na boisku szkolnym odbyły się klasowe rozgrywki w grach i zabawach, zgodnie z przepisami Szkolnego Związku Sportowego.  Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami takimi jak szybkość, zwinność, celność czy siła podczas rywalizacji między innymi w biegu sprawnościowym, sztafecie wahadłowej i gwieździstej oraz toczeniu piłki w tunelu czy rzutach do ruchomego celu. Na skoczni w dal w konkursie indywidualnym nasi uczniowie popisywali się swoją skocznością oddając dwie próby skoku że strefy. Na terenie miasteczka ruchu drogowego wyodrębniono bardzo ciekawy tor biegowy, na którym uczniowie rywalizowali w indywidualnym konkursie biegu na czas. 

Podsumowanie zawodów i rozdanie nagród uświetnili goście: sekretarz Miasta Poręba pani Barbara Baran oraz skarbnik Miasta Poręba pani Joanna Mucha. Wszystkie klasy biorące udział w Szkolnym Dniu Sportu oraz uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w konkursach indywidualnych otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy startujący poczęstunek. Zwycięzcami tego dnia byli wszyscy uczniowie.

Zadowolenie uczniów widoczne na twarzach podczas trwania imprezy potwierdza znaną tezę, iż w sporcie w aktywności fizycznej liczy się przede wszystkim udział.

Skip to content