Aktualności

Turniej o Puchar Kinder Joy of Moving w naszej szkole


W sobotę 22 maja 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie, odbyły się półfinałowe rozgrywki o Puchar Kinder Joy of Moving – mini siatkówki chłopców w kategoriitrójek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego.
Współorganizacja tak wysokiej rangi zawodów jest kontynuacją szerszych działań szkoleniowo – organizatorskich z Klubem Aluron CMC Warta Zawiercie. Hala sportowa przy szkole jako jedna z niewielu w Powiecie Zawierciańskim posiada trzy pełnowymiarowe boiska
przedzielone kotarą do siatkówki wraz zapleczem w postaci szatni dla zawodników. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi zawodnicy mogli rywalizować w bezpiecznych warunkach. Wzawodach uczestniczyli młodzi siatkarze z rocznika 2010 i młodsi z klubów całego województwa Śląskiego, min: Bielska Białej , Częstochowy, Gliwic, Radlina, Jaworzna, Zawiercia, Jastrzębia, Będzina i Bolesławia. Nie zabrakło również zawodników reprezentujących Szkołę Podstawowa nr 1 w Porębie i Akademię Aluron CMC SP 1 Poręba. Paweł Gruszka i Oliwier Kocot wraz ze swoim zespołem uzyskali awans do finału, który odbędzie się w dniu 30 maja w Mikołowie. W drodze do triumfu nasi zawodnicy wygrali z zespołami z BBTS Włókniarz III oraz pojedynek wewnętrzny z Aluron CMC Warta Zawiercie II.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie wraz z Aluron CMC Warta Zawiercie zapewniła wszystkim uczestnikom odpowiednie, bezpieczne warunki oraz możliwość profesjonalnego rozgrywania pojedynków. Związek Piłki Siatkowej, sędziowie oraz trenerzy jak i sami zawodnicy uznali organizację turnieju za wzorową.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom bardzo dobrego wyniku sportowego i trzymamy kciuki za osiągnięcie w Turnieju Finałowym o Mistrzostwa Województwa Śląskiego równie wysokich miejsc. Powodzenia !!!

Skip to content