8 czerwca uczniowie klas III reprezentowali swoją klasę i uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Jury oceniało: płynność czytania, kulturę słowa, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek dla dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Podczas etapu pierwszego uczniowie czytali wybrany przez siebie fragment prozy, a w drugim etapie czytali tekst przygotowany przez organizatorów.

Komisja ustaliła następujące wyniki:

I miejsce – uczennica Emilia Zielińska – kl. III A II miejsce – uczennica Emilia Jędruszek – kl. III B III miejsce – uczeń Franciszek Miśta – kl. III B Gratulujemy zwycięzcom!