Aktualności

Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie zorganizowała w dniu 3 września 2021 roku „Dzień bezpieczeństwa i integracji” wraz z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu,dzielnicowymi z Poręby,Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawieciu oraz z OSP w Porębie. Teren wokół naszej szkoły zmienił się w plac pełen atrakcji dla uczniów. Byl to dzien integracji dla klas I oraz reinteracji dla klas II i III.Odbyły się też niecodzienne lekcje przeprowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zawieciu oraz naszych dzielnicowych.Pogadanki dla dzieci dotyczyły prewencji i profilaktyki.Uczniowie dowiedzieli się,jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych i co robić,aby ich uniknąć.Jak poruszać się w mieście,jak zachowywać w szkole,co zrobić,gdy zaczepi nas nieznajomy. Policjantom towarzyszył Sznupek,który wspólnie z przedstawicielami władz naszego miasta rozdawał odblaski.Na uczniów czekały liczne atrakcje:zamek dmuchany,ogromne puzzle, balonowe pieski i kwiatki,kolorowe warkoczyki,tatuaże.Nie zabrakło też pysznej waty cukrowej.Dzieki strażakom z OSP Poręba dzieci mogły zasiąść w prawdziwym wozie strażackim i dowiedzieć się na czym polega praca strażaka. W trakcie zabaw panowała świetna atmosfera, a przygotowane atrakcje umiliły naszym najmłodszym ten jeden z pierwszych dni spędzonych w szkole.

Skip to content