Aktualności

 
Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „BohaterON w twojej szkole”. W ramach przygotowania do akcji w klasach 7 i 8 odbyły się lekcje historii o tematyce Powstania Warszawskiego, ku czci wszystkich powstańców, biorących udział w tym ważnym dla Polski wydarzeniu z II wojny światowej. Uczniowie poznali bohaterów tych wydarzeń i obejrzeli materiał filmowy o powstaniu warszawskim. Końcowym etapem było wybranie przez uczniów ulubionego bohatera – powstańca i wykonanie spersonalizowanej kartki – laurki z podziękowaniem i osobistą refleksją na temat powstania. Uczniowie bardzo poważnie, ale też kreatywnie i artystycznie podeszli do tego zadania i powstały piękne i wzruszające prace. Paczka w zawartością 51 kartek została przesłana na konto Fundacji Sensoria w Warszawie, która przekaże te laurki dla wybranych powstańców – uczestników powstania warszawskiego z 1944 roku. Mamy nadzieję , że pamięć i uznanie młodego pokolenia dla naszych wojennych bohaterów będzie dla każdego z nich miłym i wzruszającym gestem. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w konkurs i właściwą postawę patriotyczną.
Skip to content