Aktualności

Światowy Dzień AIDS, przypadający na 1. grudnia, obchodzony jest corocznie od 1988 roku. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażenia HIV i zachorowania na AIDS. Ten dzień integruje wiele działań podejmowanych na całym świecie. Co warto wiedzieć?
Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka. To nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Znak ma kształt odwróconego „V” (victory), co ma podkreślać, że wirus wciąż nie jest pokonany. Czerwony kolor symbolizuje krew i miłość.
World AIDS Day ma także na celu umożliwienie różnym organizacjom oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim. Celem Światowego Dnia AIDS jest więc uwrażliwienie na problem choroby oraz solidaryzowanie się z ludźmi nią dotkniętymi.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na naszym FanPagu:
Skip to content