Aktualności

W dniu 24 kwietnia  odbył się turniej mini siatkówki w kategorii trójek. Tym samym nasza szkoła wpisała się w organizację ogólnopolskich zawodów w mini piłkę siatkową Kinder Joy of Moving. Uczestnikami zawodów byli chłopcy z rocznika 2010 r. i młodsi, reprezentujący najlepsze zespoły z całego Województwa Śląskiego. Była to pierwsza eliminacja o możliwość gry w Finale Wojewódzkim. W gościnnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 rywalizację podjęło ponad 30 drużyn i ok. 120 zawodników. Przyznanie organizacji zawodów na szczeblu wojewódzkim było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy dyrekcji Szkoły Pani Agnieszki Andrzejewskiej ze Śląskim Związkiem Piłki Siatkowej jak i z partnerem sportowym jakim jest Aluron CMC Warta Zawiercie – Akademia Siatkówki Aluron CMC SP 1 Poręba. Kilkugodzinne rozgrywki sportowe poprzedzone były uroczystym otwarciem  turnieju przez Burmistrza Miasta Poręby  Pana Ryszarda Spyrę. Podczas uroczystego otwarcia Włodarz naszego miasta przywitał wszystkich  obecnych zawodników, sędziów, trenerów jak i licznie uczestniczących w rozgrywkach rodziców,  życząc dobrych wyników dla wszystkich zespołów. W związku z ogłoszonym dniem żałoby Narodowej uczczono minutą ciszy pamięć  górników z kopalni JSW.  W rozgrywkach uczestniczyła również nasza drużyna w składzie: Mateusz Kułach, Aleksander Wodziński, Robert Rauk. Od początku rozgrywek zajmująca czołowe miejsca w każdym turnieju. Również tym razem  uplasowali się na miejscu 6, co jest bardzo dobrym  rezultatem,  a zarazem  cały czas dającym możliwość gry w turnieju finałowym, gdzie wystąpi 8 najlepszych drużyn Województwa Śląskiego.  Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach!

Skip to content